Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Безлюдні та унікальні пляжі на морському узбережжі

26.06.2021
54403

Мегаполіси огорнула справжня спека, літо вступило у свої права, а тому міський житель мріє про відпочинок біля води. Якщо вільного часу небагато, лише вихідні, то єдиний варіант — це річки та озера неподалік домівки. Коли з’являється хоча б тиждень, то звичайно ж, хочеться вирватися кудись подалі, скажімо до моря, щоб поніжитися на піщаних пляжах, вдихнути на повні груди свіжого повітря, відчути на своїй шкірі лагідні доторки морського бризу та насолодитися музичною симфонією морських хвиль.

І тут постає питання, куди ж саме поїхати? Віддати перевагу Чорному чи Азовському морю, великому курортному місту чи навпаки тихому містечку та селищу або навіть острову?
З відомими та популярними курортами проблем не виникне, тут допоможе власний досвід, поради знайомих та інтернет.
А що робити, коли хочеться спокійного та тихого відпочинку на безлюдних пляжах подалі від цивілізації?
В цій статті ми розкажемо вам про три цікаві та ще не надто розкручені місця на морському узбережжі, а ви вже обирайте який саме тип відпочинку вам більше до снаги.

Острів Джарилгач

Хочете відчути себе справжнім Робінзоном, пожити серед дикої природи? Тоді вам на острів Джарилгач.
Джарилгач — це єдиний незаселений заповідний острів у всій Європі, а знаходиться він у Херсонській області неподалік Скадовська і входить до складу національного парку «Джарилгацький». Тут ви не знайдете ані готелів, ані приватних садиб зі зручностями, тільки білий пісок, блакитне море, солоні озера, червонокнижні тварини та цілковита тиша.

Острів ідеально підходить для дикого відпочинку, а тому готуючись до подорожі подбайте про все необхідне — намети, спальники, каремати, пляжні парасольки, засоби від комарів, газову горілку та інші речі.

Дістатися до Джарилгача можна як із Лазурного так і зі Скадовська. Декілька разів на день від причалу на центральному пляжі Скадовська відправляються теплоходи до острова. Якщо ж раптом ви не встигли на нього або у вас своя чимала компанія, то можна домовитися з місцевими і вони доправлять вас на острів на швидкісному катері.

Відпочиваючих доставляють у дві точки острова — Глибоку бухту та Маяки. В обох цих місцях є джерела з чистою питною водою.
У Глибокій бухті облаштовано невелику базу «У Гавриловича», де можна винайняти очеретяне бунгало. На території є душ і працює кіоск, в якому продають охолоджуючі напої, закуски, свіжезловлених крабів та креветок.
Недолік цього місця в тому, що відпочивати доведеться на березі затоки, до відкритого ж моря необхідно йти кілометрів зо три.

Якщо ж ви хочете мати у вільному доступі два пляжі по обидва боки острова між якими всього п’ять хвилин ходу, то вам до Маяків. Маяками називають місце у південній частині острова, де справді знаходиться два маяки. Один білий — працюючий, а от другий — старий, вже давно не функціонує, але виглядає досить ефектно. Більшість цікавих місць поступово обростають легендами і джарилгацький маяк теж не став виключенням — туристам розповідають, що його спроектував сам Густав Ейфель. Але якщо чесно, фактів, які б підтверджували цю інформацію немає, тому знову ж таки вірити в це чи ні, вирішує кожен з нас для себе особисто.
Поряд з маяками знаходяться мальовничі руїни колишнього будиночка наглядачів.
Облаштувати табір можна прямо на березі, якщо ж бажаєте більшого усамітнення, то пройдіть ще на декілька кілометрів далі і ви дійсно опинитеся на безлюдному піщаному пляжі, головне тільки не забудьте запастися питною водою.

У вільний час можете прогулятися вглиб острова і познайомитися з його фауною, а вона тут різноманітна — муфлони, олені, дикі кабани, косулі, лебеді, єнотовидні собаки.
Крім того тут для всіх охочих організовують екскурсії, так звані «сафарі» на джипах або ГАЗах.
Якщо ж вам дуже кортить побувати на Джарилгачі і на власні очі побачити цей чарівний острів, який журналісти вже охрестили Українськими Мальдівами, але ви більше полюбляєте комфортабельний відпочинок, то не біда, зупиняйтеся в готелях Скадовська, і вирушайте на день катером на дикі та прекрасні джарилгацькі пляжі.

Кінбурнська коса

Ще одним райським місцем для відпочинку з білим піском, безкраїми пляжами, чистою блакитною водою, красунями чайками, багатовіковими соснами, рідкісними тваринами, орхідним полем та абсолютною тишею є Кінбурнська коса.

Кінбурнська коса є частиною однойменного півострова, розташованого у Миколаївській області неподалік міста Очаків. Півострів омивається з одного боку водами Чорного моря, а з іншого Дніпровсько-Бузького лиману, а його частина відноситься до Чорноморського біосферного заповідника.
Зазвичай більшість відпочивальників їде саме на півострів до сіл Геройське, Василівка, Покровка та Покровське, де можна вийняти житло на будь-який смак та гаманець — від невеличкої кімнати у місцевого населення до фешенебельного номера в готелі чи навіть цілого бунгало з усіма зручностями.

Любителі більш дикого відпочинку можуть зупинитися на Кінбурні з власними наметами або ж у вже обладнаних кемпінгах, їх на побережжі є декілька. Там за помірну ціну вас забезпечать наметом, матрацами, душем та питною водою, а за бажанням можна навіть замовити харчування.

Але приваблює це місце не лише чистими морськими узбережжями, а й своєю історією. В давні часи це був острів, оспіваний давньогрецьким істориком Геродотом у V столітті до н.е., територію якого вкривали густі ліси. Ця земля вважалася священною і мала особливе значення, а тому була оповита легендами та переказами, згідно яких на острові жили грецькі боги і саме тут десь скіфи сховали своє золото.

Залишки отих древніх лісових масивів можна побачити ще й досі, називають їх Геродотовим лісом, знаходяться вони в низинах Кінбурнської коси і дуже заболочені. Але не зважаючи на морок, прохолоду, непрохідні болота, дерева, коріння яких тоне у воді, а стовбури обвивають ліани виглядають казково та фантастично і варті уваги.

Ще одним цікавим місцем Кінбурна є Воложин ліс, де проростають досить старі дерева серед яких особливої уваги заслуговує віковий дуб. Місцеві розповідають легенди, про те, що це ї є той самий оспіваний Пушкіним дуб з котом та русалками.

А ще Кінбурн — це край озер, їх тут багато — великі та маленькі, солоні та прісні, де гніздиться величезна купа різноманітних птахів. Особливо гарними та незвичайними є рожеві пелікани, за якими спостерігати одне задоволення.

На початку травня на Кінбурнську косу треба їхати, щоб на власні очі побачити масове цвітіння диких орхідей, адже саме на півострові знаходиться одне з найбільших орхідних полів у Європі.

Дістатися на Кінбурн можна водним шляхом — з Миколаєва та Херсона на ракеті або ж з Очакова на баркасі.
Також на півострів можна заїхати з материкової частини маршруткою або власною автівкою, але нормальна дорога є лише до Геройського, а далі суцільне бездоріжжя та пісок. Тому будьте обачні та обережні, якщо у вас не позашляховик та ви добре не знаєте доріг, то краще не ризикуйте.

Вирушаючи на Кінбурнську косу запасіться продуктами та фруктами, бо магазинів там мало, а ціни високі. До того ж не забудьте прихопити засоби від комарів, бо на початку літа їх на півострові дуже багато.

Арабатська стрілка

Арабатська стрілка славиться теплим морем, мілкими чистими пляжами, красивою природою, термальними джерелами, лікувальними грязями та солоними рожевими озерами.
Арабатка — це піщана коса протяжністю близько ста кілометрів між Херсонською областю та Кримом, яка розділяє Азовське море та Сиваш і є найдовшим природним пляжем в Європі.
Завдяки своєму зручному розташуванню, досить добре розвинутій інфраструктурі, теплому та мілкому морю це місце ідеально підходить для сімейного відпочинку з дітьми. Морська вода добре прогрівається вже у травні і тримає свою комфортну температуру аж до вересня.

Як правило відпочиваючі їдуть до курортних містечок Генгірка, Щасливцеве та Стрілкове, добиратися до яких краще з Генічеська маршрутним автобусом або таксі.

Генгірка найстаріший курорт на косі і знаходиться найближче до материкової частини, а тому найрозвинутіший і звісно ж найбільш популярний. В селищі функціонують два базари, луна-парк, аквапарк, дельфінарій, багато клубів, магазинів та навіть оздоровчий комплекс.
Щасливцеве та Стрілкове підійдуть для поціновувачів більш спокійного відпочинку. Крім того містечка славляться поклади лікувальних грязей — блакитної та чорної, термальними водами та йодо-бромовим джерелом, які мають лікувальні властивості та допомагають у боротьбі із різними недугами.

А ще в цих краях є своє власне Мертве море — Лемурійське озеро, що знаходиться на одному з берегів Сиваша неподалік села Григорівка. Утворилося воно досить не давно, за однією із версій причиною тому стало падіння бомбардувальника у шістдесятих роках, а за іншою — це залишки древнього моря. Але легенди легендами, а вода в озері дійсно унікальна і своїми лікувальними властивостями не поступається водам Мертвого моря. Концентрація солі тут така висока, що ви ніколи не потонете і ніколи не дістанетеся дна.

Та не тільки заради профілактики та лікування сюди щороку приїздить все більше відпочиваючих, озеро має дуже гарний рожево-червоний колір, який приваблює фотографів та туристів. Доступ до Лемурійського озера вільний, а на березі вже обладнали душові кабінки, бесідки, лежаки і навіть дитячий майданчик.
І хоч від моря до озера далеченько, але радимо хоча б на день навідатися сюди, щоб насолодитися фантастичними пейзажами та скупатися в лікувальній солоній ропі.

З житлом проблем на Арабатській стрілці не виникне, тут вам запропонують номери, кімнати із зручностями та без, цілі будиночки та навіть вілли.

Тож не вагайтеся, беріть родину, дітей і відправляйтеся на Арабатську стрілку, де можна поєднати пляжний відпочинок з оздоровчим, приймаючи лікувальні ванни та грязьові маски.

Якщо ж вам захочеться ще якихось розваг, то ви можете відправитися на фотосафарі до заповідного острова Бирючий, який входить до складу Азово-Сиваського національного парку і знаходиться у вісімнадцяти кілометрах від Генічеська. Там ви зможете насолодитися фантастичними краєвидами, відпочити на чистому безлюдному пляжі, скупатися у прозорій бірюзовій воді, поспостерігати за плахами, яких тут проживає понад сімдесят два види, а також на власні очі побачити оленів, ланей, куланів, муфлонів, що вільно гуляють островом.

А ще обов’язково відвідайте біосферний заповідник Асканія-Нова, що вважається одним із семи природних чудес України. От тільки потрапити влітку до заповідного степу у вас не вийде, але не переживайте, зоопарк та дендропарк не менш унікальні і цікаві.

Що ж залишилося тільки дочекатися відпустки, спакувати валізу чи наплічник, взяти з собою рідних чи друзів і вирушити досліджувати найпотаємніші куточки українського морського узбережжя.

Автор: Ольга Троханчук

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.