Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Чернігівщина від печер до палаців: ТОП найцікавіших місць області

09.06.2023
17232

Хочете побачити резиденцію первісної людини, монахів або гетьманів? Ласкаво просимо на Чернігівщину. Цікаво, як виглядала архітектура середньовіччя, бароко чи модерну? На Чернігівщині вам усе покажуть. Мрієте відчути, чим надихалися Довженко й Гоголь, як смакує закуска на столі британської королеви і як воно, бути керманичем собачої упряжки? Правильно здогадалися, вам знову ж таки на Чернігівщину. 

Насправді це й не дивно, адже область посідає одне з перших місць в Україні за кількістю пам’яток. Тетяна Коржинська, очільниця туристичного інформаційного центру Чернігівщини, розказала нам, що тут розташована четверта частина пам’яток України! Крім того, область посідає перше місце в державі за кількістю природно-заповідних об’єктів. А ще ми запитали в Тетяни Олексіївни, у чому особливість туризму на Чернігівщині. Виявилось, тут можна отримати хороші послуги в місцях, де не багато людей. Тож, якщо хочеться побути в тиші кілька днів для перезавантаження, поїздка в цей регіон — саме те, що треба!

Нам було дуже складно обрати десятку найцікавіших місць Чернігівщини, але допомогли професіонали з місцевого ТІЦ, які надали безліч цікавої інформації про об’єкти. До речі, тепер вона доступна кожному на сайті області.

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній»

До складу заповідника входить 26 пам’яток, серед яких 6 представляють домонгольський період і вважаються одними з найстаріших у Східній Європі. 

Найвідомішими об’єктами є:

  • Спасо-Преображенський собор 11 століття — одна з найдавніших збережених в Україні кам’яних споруд;
  • курганний некрополь 9–11 століть, що є одним із наймасштабніших у Європі;
  • тисячолітні, створені монахами Антонієві печери з підземною церквою;
  • один із найстаріших середніх навчальних закладів України — Чернігівський колегіум, що є чудовим зразком українського бароко, та багато інших.

 

 

Мезинська палеолітична стоянка первісної людини

Мезинська стоянка відкрита на початку 20 століття стала знахідкою світового значення. Вона відкрила нову історичну культуру, яка існувала близько 20 тисяч років тому! Серед понад 300 тисяч артефактів: 5 господарсько-житлових комплексів із кісток тварин, у тому числі мамонтів; перший у світі ансамбль музичних інструментів, що є єдиним відомим у світі палеолітичним оркестром ударних інструментів; жіночі прикраси, ідоли та інші речі з нанесеними на них, першими відомими у світі орнаментами та знаками.

 

 

Палац Тарновських у Качанівці

Маєток Тарновських, створений у 1770-х роках на березі річки Смотрич графом П. Рум’янцевим-Задунайським, є єдиною в державі садибою, що збереглася в комплексі. Тарновські стали володіти маєтком на початку 19 століття. Тоді було розширено територію садиби, палац перебудовано, зведено низку додаткових споруд комплексу та створено пейзажний парк, який сьогодні є одним із найбільших у Європі. 

Палац Тарновських став важливим культурним центром, який відвідували Т. Шевченко, М. Гоголь, М. Костомаров, М. Глінка та багато інших відомих і впливових людей того часу.

 

 

Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»

Заповідник об’єднує 58 об’єктів культурної спадщини, більшість із яких пов’язані з періодом Гетьманщини. Серед найвідоміших пам’яток:

Щороку на території заповідника проводиться фестиваль козацької культури «Шабля».

 

 

Новгород-Сіверський музей — заповідник «Слово о полку Ігоревім»

У Новгороді-Сіверському розташований єдиний музей, присвячений письмовому твору «Слово о полку Ігоревім». Він знаходиться на території давньоруського Преображенського монастиря, створеного в 11 столітті. В експозиції музею представлені видання твору та його переклади в різні періоди, а також археологічні знахідки часів середньовіччя та колекція предметів мистецтва.

Крім музею «Слово о полку Ігоревім», до складу однойменного заповідника входить також Замкова гора, весь архітектурний комплекс Спасо-Преображенського монастиря, Свято-Успенський собор, дерев’яна церква Св. Миколая, торгові ряди та склади кінця 18 століття тощо.

 

 

Поштова станція в м. Ніжин

Поштова станція в Ніжині є єдиним збереженим у державі архітектурним комплексом поштової станції 18 століття. Тут можна дізнатися, як розвивалася галузь в Україні, побачити, як виглядали службові приміщення, кімната наглядача та готель при станції. В експозиції музею — біля 500 предметів, у тому числі колекції марок, конвертів та поштових листівок.

 

 

Собор Різдва Богородиці в Козельці

Собор був зведений у 1752–1763 роках на замовлення Наталії Розумовської, матері гетьмана К. Розумовського. Тут же на першому поверсі розташована родинна усипальниця. Храм виконаний у стилі бароко з елементами рококо і класицизму. В інтер’єрі зберігся 27-метровий іконостас із 50-ма автентичними іконами (ще 30 не збереглося). Його виготовляли на замовлення в Італії, кажуть, можливо, навіть за участі Б. Растреллі.

 

 

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк

Найбільший в Україні ландшафтний парк розкинувся на території між 2 річками: Десною та Дніпром. Тут можна побачити найрізноманітніші ландшафти від піщаних дюн до боліт і водосховища. Також на території розташовані кілька архітектурних пам’яток, військові полігони та інтерактивний музей традиційних лісових промислів Полісся. Міжрічинським парком проходить 4 екологічні маршрути з тематичними композиціями та зонами для відпочинку.

 

 

Крейдяний кар’єр у Путивську

Крейдяний кар’єр у Путивську — неймовірний ландшафт створений природою. Раніше тут вели промисловий видобуток крейди, а тепер крейдяні гори заввишки кілька десятків метрів, як магніт, притягують туристів своїми формами, скарбами у вигляді решток вимерлих тварин, які можна знайти в крейдяних товщах, та неймовірними заходами сонця, що відкриваються з їхніх вершин.

 

 

Палац Рум’янцева-Задунайського

На березі Десни в селі Вишеньки збереглася частина величного палацу графа Рум’янцева-Задунайського, зведеного наприкінці 18 століття Його вигляд вражає з першого погляду. Тут і романтизм, й елементи готики, класицизму та східної архітектури. Вважається, що палац будували спеціально до приїзду імператриці Катерини ІІ. Зараз у теплу пору року тут функціонує дитячий табір «Сузір’я».

Так виглядає наш ТОП-10 туристичних місць Чернігівщини. Обирайте, що вам найбільше до душі, складайте маршрут (в допомогу пропонуємо наш конструктор турів) і вирушайте в дорогу.

 

 

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.