Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Ельфійський парк легенд, мистецька «Фабрика повидла», фудмаркет та інші туристичні відкриття України в 2023

30.07.2024
15825

Навіть під час війни Україна продовжує розвиватися. Відкриваються нові круті місця, створюються надихаючі проєкти та маршрути; сотні людей працюють, щоб досліджувати нові локації та грані нашої Батьківщини і знайомити з ними українців. Команда Discover зібрала підбірку найяскравіших туристичних відкриттів за останній рік. Подивимося, що у нас там? 

Парк легенд «Гедзьо»

Почнемо з найсвіжішої новинки – тематичного парку легенд «Гедзьо», що відкрився на минулому тижні. Зайшовши сюди одразу потрапляєш у фантастичний світ ельфів, гобітів та інших чарівних істот. Тут купа крутих фотозон для дорослих та дітей, на деяких з них навіть атрибути є, наприклад, ельфійські мантії. Тож цей парк – просто ідеальне місце, щоб поповнити сімейний альбом світлинами з ельфійської печери та будиночків, резиденції господаря «Гедзьо», рибника та грибника Дарміла. А ще на території працює справжній гобіт-паб, міні-зоопарк, палац скарбів з крамничкою з тематичними сувенірами; є озера, водоспади, гойдалки. І це ще не всі локації парку. Скоро ще відчиниться карамельня, пічка, підйомник, ресторан ельфів… Але не будемо все спойлерити. Краще приїздіть особисто в гості до пана Гедзьо. 

 

  • м. Яремче, біля сувенірного ринку
  • Графік роботи: щодня з 10:00 до 17:00
  • Вартість повного квитка: 250 грн 

Jam Factory

У листопаді у Львові відкрився найбільший центр сучасного мистецтва – арт-центр «Фабрика повидла». У чому його особливість, крім масштабів? Пояснення криється уже в назві. Мистецький комплекс відкрили на території будівлі з 150-річною історією, яка пережила дві світові війни, низку перебудов та зміну призначень. Спочатку тут було виробництво лікеро-горілчаної фабрики «Йозеф Кронік і син», потім філія державної компанії з виробництва та збуту вина «Укргловвино», фабрика з виробництва повидла і консервації, а зараз мистецький центр з:

  • просторим виставковим залом, 
  • історичною виставкою, 
  • крамницею,
  • рестораном,
  • Jam Bar’ом
  • терасою, з якої відкривається прекрасний вид на місто,
  • мультифункціональним простором Air Space (artist-in-residence-space), що об’єднує мистецьку майстерню для резиденцій із затишним подвір’ям для зустрічей та спілкування. Тут відбуваються виставки, репетиції, воркшопи, лекції, дискусії, кінопокази.

Сьогодні на другому поверсі неоготичної вежі у Jam Factory діє постійна виставка, що розповідає про історію будівлі, а в головному холі у рамках тимчасового проєкту «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми» представлені роботи понад 70 сучасних митців. Побачити їх можна буде до 10 березня 2024 року.

 

  • м.Львів, вул. Богдана Хмельницького, 124 (головний вхід)
  • Графік роботи: вт - нд
  • Вартість відвідування: історична виставка – безкоштовно; тимчасова виставка – 150 грн (повний квиток). 

«Бакота в пошуках затопленої спадщини»

Уже третій рік Бакота займає перше місце за туристичними пошуковими запитами в Google в Україні. У першу чергу, ця місцевість відома захоплюючими природними пейзажами, але крім того Бакота була столицею Дністровського Пониззя XII–XIII століть, портом, релігійним та адміністративним центром. Але у 1980-х роках її разом з трьома десятками інших сіл затопили заради будівництва Новодністровської ГЕС. І саме, щоб увіковічнити історію та культуру цих населених пунктів було створено проєкт  «Бакота в пошуках затопленої спадщини». У його рамках:

  • встановили інтерактивний арт-об’єкт, що складається з 28 кам’яних брил із QR-кодом з інформацією про історію та культуру кожного затопленого села;
  • створили віртуальний тур Бакотським скельним монастирем XII століття;
  • відкрили мистецьку резиденцію та туристичний хостел Бакота Хаб з понад 10 муралами, картинами художників з усієї країни, музеєм старожитностей та галереєю.

 

Музей українського грамзапису

Наприкінці літа в Києві відкрився єдиний Музей українського грамзапису. Ідеологами його створення були Іван Москаленко (DJ Derbastler) – співорганізатор перших в Україні техно- та рейв-вечірок – та директор Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень – Федір Баландін. А консультувалися вони у відомого києвознавця Михайла Кальницького. Тож експозиція точно має бути крута. Вона складається аж з 400 записів української музики на різних носіях: від перших записів, зроблених у Лондоні у 1899 році, до сучасного вінілу. Звісно, у музеї можна побачити і пристрої, на яких в різний час відтворювали мелодії: патефони, грамофони, програвачі. Словом, місце – однозначно must visit для всіх меломанів. А щоб ще більше поринути в історію запису української музики та дізнатися більше про музей, рекомендуємо послухати тематичний подкаст від Української правди.  

 

  • М. Київ, вул. Лаврська 41
  • Графік роботи: субота та неділя з 12:00 до 18:00
  • Вхід вільний

Foodoteka

Здається, ми знайшли номінанта на звання улюбленої гастролокації Західного регіону країни. Foodoteka – перший фудмаркет в цій місцевості, що на двох поверхах ревіталізованого заводу «Промприлад. Реновація» в Івано-Франківську об’єднав Food Hub з кулінарними школами та Food Lab і R&D Kitchen&Bar, щоб прийти просто щось приготувати чи створити новий продукт, та 15 точок із їжею. Чебуречна, піцерія, бургерна, гавайські поке-боули, традиційні українські страви, сирний бар – і це далеко не все, що можна знайти у Foodoteka.  

 

  • м. Івано-Франківськ, вул. Української Перемоги, 23 Ж к. №5
  • Графік роботи: Щодня 8:00-22:00

Про те, що ще є на території «Промприлад. Реновація» та про інші круті приклади реновації індустріальних об’єктів в Україні читайте в нашій новині.

І якщо будете у Франківську, то ось вам одразу корисний гайд від нашої авторки. З ним ви точно захочете затриматися там на довше.

 

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.