Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Осінні маршрути Київщини: куди поїхати на вихідні

01.10.2024
189

Цього року ми отримали бонусний місяць літа – таким сонячним і спекотним був цей вересень. Але вранішня і вечірня прохолода з кожним днем усе більше нагадують, що скоро доведеться діставати улюблені худі і пальта. Тож поки є можливість пропонуємо насолодитися теплою погодою і прекрасними місцями нашої країни. Підготували для вас кілька ідей для вікенду неподалік від Києва.

Витачів

Вперше Витачів згадується 950 року у візантійських хроніках 950 як великий порт на Дніпрі, хоча археологи мають докази, що люди тут жили ще в 4-5 ст. н. е. Зараз це маленьке село з населенням до тисячі осіб, але ви будете вражені, яка багата і цікава його історія. Сюди на кораблях привозили крам з різних країн, тут відбувалися з’їзди князів Київської Русі; оголошувалося про створення Української Духовної Республіки та знімалося купа фільмів (наприклад, «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Право на любов», «Поводир» та «Вавілон XX» Івана Миколайчука).

Щоб дізнатися більше цікавих фактів та максимально зануритися у локальну історію дорогою можна послухати аудіо експедицію про цей край від RoadDream.

Крім того, що це одне з найстаріших сіл України, Витачів однозначно і серед наймальовничіших. Здається, що це саме про панораму з місцевих схилів Тарас Шевченко писав: 

«Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути, Як реве ревучий»

Цей факт недоведений, але те, що візитівкою Витачева є дерев’яна капличка зведена за ескізами кобзаря – абсолютна правда. Саме поряд з нею відкривається цей вид на Дніпро, від якого справді перехоплює погляд. Рекомендуємо насолодитися ним за чашечкою кави чи чаю зі смачною булочкою із місцевої легендарної пекарні «Витач».

Що ще подивитися у Витачеві:

  • Дерев’яний млин поряд з каплицею
  • Гора Красуха – одна з найвищих вершин правобережної Київщини та, за словами деяких дослідників, одна з найпотужніших позитивних енергетичних точок планети.
  • Витачівський краєзнавчий музей

Переяслав - Хмельницький

Переяслав-Хмельницький – в топі українських міст за кількістю музеїв на душу населення. У одному тільки Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» їх близько 20. І найцікавіше – усі експозиції розміщені в пам’ятках архітектури. Тож тут досліджувати не передосліджувати! Музей літератури Шолом-Алейхема та музей “Заповіту”, рушника та українських обрядів, бджільництва та кобзарства. А як вам музей космосу чи діорама «Битва за Дніпро» у залі церкви? Тож беріть усе для пікніка, щоб у перервах між музеями влаштувати собі смачний перекус прямісінько посеред мальовничих хатинок скансена. 

А ввечері рекомендуємо вирушити на місцевий пляж, щоб зустріти захід сонця над дніпровськими кручами.

Богуслав

Ще одне місце Київщини, де поєднуються унікальні музеї та природа. Локальний музей історії Богуславщини – справжній історичний лабіринт з купою залів, підйомів і спусків. Просто неймовірно, як на такій, здається, невеликій площі вмістилося близько 2000 експонатів присвячених розвитку території від доісторичних часів до сьогодення.

А за красивими осінніми пейзажами та емоційним відновленням відправляйтеся на Богуславське гранітне оголення. Це гранітний острів з валунів, що хаотично розкидані між двома рукавами річки Рось площею 16 гектарів. Потрапити на нього можна по тоненькому містку через річку. Влітку граніти слугують шезлонгами для десятків відпочивальників, а також вони добре передають енергетику, тому Богуславське оголення прославилося як місце сили.

Чим ще славен Богуслав читайте в нашому матеріалі.

Дендропарк «Олександрія»

«Олександрія» – наймасштабніший дендропарк України. На території біля 400 га росте приблизно 3000 рослин, завезених з усього світу. А ще тут найбільша в Україні колекція тису, ялівцю та старих сортів яблунь. Окремо є розарій, сирінгарій, сад ліан, сад «Мур» з плодовими і ягідними деревами, де проводяться дегустації фруктів та яблучного вина.

Тож орендуйте велосипеди чи самокати і вперед досліджувати територію. Восени вона особливо прекрасна.

Екопарк «Медвино»

Хочеться трішки екзотики? Вам на оленяче сафарі в екопарк Медвино – найбільшу оленячу ферму України, де понад 500 оленів проживають в умовах максимально наближених до дикої природи. Ще тут можна побачити зубра, верблюда, бізонів, буйволів, лам та інших тварин, а деяких з них навіть погладити та погодувати. Ви коли-небудь бачили, як стадо оленів перестрибують через річку буквально в декількох метрів від вас? Здається, саме час здобувати нові враження.

Тут ділимося чек-листом обов’язкових справ, який стане вам у нагоді в «Медвино».

Лютіж

Урвисті береги, вкриті сосновим лісом, безкрайня гладь Київського моря та піщані пляжі. Це Лютіж – топове місце, щоб втекти з шумного міста і насолодитися природою. Почитати в гамаку, помедитувати, пошукати гриби, влаштувати чаювання зі смаколиками. У кожного свій чеклист і план для ідеального ескейпу.   

Фото: Kiyanka 

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.