Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Плюси та мінуси швидкої зарядки для смартфону

10.05.2024
1324

Швидка зарядка айфон — одна з найкращих технологій, що з'явилися на ринку. Також відома як швидка зарядка на основі технологій Qualcomm, багато виробників телефонів вже перейшли на цей варіант зарядних пристроїв. Адаптивна швидка зарядка та Turbo Charging від Samsung та Motorola є деякими з найпередовіших, але й китайські компанії, такі як Oppo та Huawei, також мають свої варіанти. 

Переваги швидкої зарядки:

Перша перевага цієї технології полягає в тому, що вона підвищує зручність використання та мобільність пристроїв, призначених для пересування. Сучасні мобільні телефони мають багато процесів, що виконуються у фоновому режимі, що означає, що заряд батареї зменшуватиметься протягом дня. Коли ви можете швидко заряджати пристрої, ви можете швидше і частіше бути в русі, не пригальмовуючи для зарядки.

Друга перевага полягає в тому, що для мобільних телефонів можуть використовуватися акумулятори з більшою ємністю, тому що їх заряджати стає простіше. Велика батарея часто означає довгі часи заряджання, що може бути незручним, якщо заряджати їх повільно. Швидка зарядка робить великі батареї придатними для використання у мобільних пристроях.

Остання перевага полягає в тому, що технології швидкого заряджання мають захисні механізми на рівні апаратного та програмного забезпечення. Вони захищають цілісність батарей усередині вашого телефону, допомагаючи керувати відведенням тепла та сплесками напруги, які можуть призвести до перегріву. У Samsung є функція адаптивної зарядки, яка використовує швидку зарядку тільки до певного рівня заряду акумулятора, щоб переконатися, що пристрій не надходить занадто багато енергії.

Недоліки швидкої зарядки:

Одним із обмежень, яке все ще існує в сучасному світі технологій, є термін служби літій-іонних батарей. Поки виробники продовжують розробляти технології на основі графену та отримувати патенти, літій-іон продовжує бути стандартом. Проблема літій-іонних батарей полягає в їхньому обмеженому циклі зарядки та розрядки. З швидкою зарядкою люди менш обережні у догляді за своїми батареями, що призводить до їх надмірної зарядки та розрядки, скорочуючи їх термін служби.

Другим критичним недоліком є можливість перегріву телефонів через цю технологію зарядних пристроїв. Оскільки напруга, що надходить до батареї, збільшується, це викликає більше тепла, що може бути небезпечним і навіть пошкодити термін служби батареї. Однак заряджання телефону в правильному середовищі, яке сухе і прохолодне, забезпечить, що батарея не перегрівається, тому уникайте заряджання телефону в спекотному та вологому місці.

Нарешті, сумісність апаратних засобів, як і раніше, відіграє важливу роль у швидкій зарядці телефону. Проблема полягає в тому, що немає єдиного протоколу чи стандарту, з яким працюють компанії, що означає наявність різних технологій для різних брендів. Це викликає плутанину у більшості, проте це, мабуть, не так важливо, оскільки більшість компаній вже переходять на пристрої, що підтримують швидку зарядку.

Photo by Mike Winkler on Unsplash

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.