Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Що подивитись у Молдові: Путівник по найчарівніших місцях країни

15.11.2023
6613

Молдова, невелика країна в південно-східній Європі, може здивувати своєю неймовірною красою та унікальними можливостями для туристів. Розташована в затишному куточку світу, Молдова вражає своєю мальовничою природою, м'яким помірним кліматом, традиціями та гостинністю.

Історичні пам'ятки

Починіть свою подорож з Кишинева, зануртесь у світ історії, де кожна вулиця є свідком минулого. Доторкніться до культурного спадку, відчуйте аутентичний колорит та гостинність, які вітають кожного мандрівника.

Сорокська фортеця

Фортеця має величезну історичну цінність, оскільки  зберіглась до наших днів незмінною з часів середньовіччя. Вона має округлу форму, з діаметром – 37,5 метрів. У фортеці розташовується 5 веж. Башти мають три рівні, і мають спеціальні отвори для гармат. Висота фортеці 15-20 метрів, а товщина стінок 3,5 метри.

Скельні монастирі Орхей-Векі

Вони розташовані у сарматських вапнякових скелях долини річки Реут. Серед карстових утворень збереглись створені людьми монастирі з підземними церквами, галереями та келіями.

 

Монастир Курки

Монастир Курки розташований у невеликому селі поблизу лісу та річки і є популярною православною святинею. Спочатку це був скит, заснований розбійником, який працював у цих місцях, і згодом в 1773 році перетворився на монастир.

Природні чудеса

Для тих, хто шукає спокій і красу природи, Молдова пропонує низку захоплюючих природних пам'яток.

Карстова печера «Еміл-Раковиціт»

Розташована в Бричанському районі біля села Крива. Вона була названа на честь доктора наук, біолога, спелеолога Еміля Раковіце. Тунелі цієї печери утворюють в її глибині справжній лабіринт, який має 3, а місцями і 4 рівні.

Старий Орхей

Це музей-заповідник, розташований в живописному районі за 60 км від столиці, і вважається одним з найбільш популярних туристичних пунктів Молдови. Розкопки на території Старого Орхея вивели на світ безліч археологічних свідчень про різні цивілізації, найдревніші з яких сягають VI століття до н.е.

Кишинівський ботанічний сад

Ботанічний сад у Кишиневі, розташований на околиці міста, вже давно завоював популярність як відмінне місце для відпочинку. Загалом, в ботсаду представлено понад 10 тисяч видів рослин на площі 104 гектари.

Парк «Штефан чел Маре»

Парк "Штефан чел Маре" в Кишиневі, заснований у 1818 році, став неодмінною частиною міського пейзажу. Сучасною родзинкою парку є пам'ятник Стефану Великому та чотири фонтани, які чудово доповнюють атмосферу цього історичного місця.

Культурне життя

Вас очікує захоплива подорож культурною спадщиною Молдови, оглядаючи найвизначніші музеї та галереї країни.

Національний музей історії Молдови

Розташований у самому серці Кишинева, цей Національний музей є історичною скарбницею, де відвідувачі можуть подивитися на багатовіковий шлях країни, розглянути археологічні знахідки та відчути дух минулого.

 

Музей сучасного мистецтва «Zpatiu»

Затишний музей, який ставить за мету відображення різноманіття та креативність молдовського сучасного мистецтва. Тут ви зможете насолодитися експозиціями від талановитих молодих художників.

Етнографічний музей «Тараклія»

Розташований в історичному центрі Тараклії, цей етнографічний музей пропонує унікальний погляд на традиції та етнографію регіону. Експозиції включають в себе народні костюми, вироби ремісників та артефакти побуту.

Вина Молдови

Молдова славиться своєю виноробною традицією, а виноградні регіони вражають своєю красою та плодючістю. Відвідайте Мігдіяні, Котовське чи Чадіру-Лунгу та насолоджуйтесь нескінченними виноградниками та чудовими видами.

Винні льохи в Мілештій Міч

Погреби розташовані неподалік від Кишинева, стали об'єктом уваги завдяки своєму статусу найбільших в Європі, зафіксованому в Книзі рекордів Гіннеса. Підземна галерея завдовжки 200 км приховує приблизно 1,5 мільйона пляшок місцевого вина.

Винний комбінат Кріково

Винний комбінат Кріково славиться виробництвом ігристих вин за класичними методами шампанізації. Найстаріший зразок вина, що знаходиться в місцевих підвалах датується 1902 роком.

У Молдові розгорнуто мережу захоплюючих веломаршрутів, які ведуть через панорамні виноградники, мальовничі села та старовинні міста, даруючи любителям активного відпочинку неповторний шанс відкрити красу країни на двоколісному транспорті. Завдяки м'якому клімату та доброзичливій природі, велосипед – ідеальний засіб для відкриття усіх чарів Молдови власними очима.

Неймовірна культурна спадщина, приголомшливі природні пейзажі та унікальні винні традиції роблять Молдову ідеальним напрямком для подорожей, де кожен момент – це знайомство з чарівною історією, насолода екзотичною кухнею та відчуттям гостинності, яке залишиться в пам'яті на все життя, а міжнародні квитки на автобус від Tickets.ua зроблять подорожі за кордон легкими та зручними.

Діліться своїм особистим досвідом та корисними порадами, щоб інші мандрівники також могли відчути всю привабливість та гармонію цієї чудової країни. Ваші враження і рекомендації – найцінніший дар для тих, хто лише готується вирушити у свою власну подорож Молдовою.

Фото: Photobank MD from Chisinau, Moldova

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.