Черемош (укр. Черемош, рум. Ceremuş) - річка на Західній Україні, в Східних Карпатах (Лісисті Карпати), права притока Прута (басейн Дунаю). Має довжину 80 км, площа басейну складає 2560 км. Це типова гірська річка з швидкою течією швидкістю від 8 до 20 км / год, з ухилом 3,3 м / км, загальний перепад висот - 280 м.
Черемош (укр. Черемош, рум. Ceremuş) - річка на Західній Україні, в Східних Карпатах (Лісисті Карпати), права притока Прута (басейн Дунаю). Має довжину 80 км, площа басейну складає 2560 км. Це типова гірська річка з швидкою течією швидкістю від 8 до 20 км / год, з ухилом 3,3 м / км, загальний перепад висот - 280 м.
Русло річки помірно звивисте, ширина русла в середньому від 15 до 25 м, найбільша - 44 м. На річці багато порогів (висота падіння до 1,6 м) і бистрин. Вона тече в глибокій, вузькій долині (ширина від 80-120 до 350 м) з крутими скельними схилами, має повороти і звуження русла, дрібні перекати з кам'янистим дном.
Черемош бере початок від злиття річок Чорний Черемош і Білий Черемош біля села Устеріки. Від гирла Путилівки Черемош змінює напрямок течії з східного на північно-східне і у Кут і Вижниці спускається з гір в долину річки Прут. В межах Прикарпаття Черемош тече широкою долиною. Швидкість течії річки зменшується до 8 км / год, зникають пороги. Недалеко від Снятина Черемош впадає в Прут.
Річка служить кордоном між Івано-Франківської (Верховинський, Косівський та Снятинський райони) і Чернівецької (Путильський, Вижницький і Кіцманський райони) областями.
Залежно від складності порогів на Черемоші можна виділити 3 основних ділянки, де проводять сплави.
Берди - р. Дземброня з порогами переважно 2 к. С.
Дземброня - с. Красник з порогами переважно 3 к. С.
Красник - смт Вижниця з порогами переважно 2 к. С.
На першій ділянці, до впадання річки Дземброня, Черемош тече стрімко з безліччю шивер і перекатів. Відсутність великих порогів і перекатів робить цю ділянку ідеальним для тренувального сплаву перед складними порогами, які починаються за селом Топільче. Тільки спочатку необхідно бути на чеку, проходячи поріг Берди, який має форму декількох сходинок, що простилаються через все русло.
Друга ділянка - практично нескінченна ланцюжок порогів різної складності. Поріг Дземброня є серією невеликих зливів, які іноді можуть створювати бочки. Чисте проходження цих зливів на катамаранах і рафтах в малу і середню воду вимагає енергійного слалому. Поріг завершується серією валів, які особливо зацікавлять каякера, оскільки мають кращий доступ і улово, а також досить безпечне дно і плесо після бистрини. Наступний поріг Дідів лікоть - це крутий поворот з островом посередині річки. Відразу за ним - довга шивера з серією цікавих зливів. Після недовгого рівного бистротоку починається наступний поріг - Біла кобила. За кладкою - знову два сильних зливу. Другий слив має стоячий вал для каякера. Зліва впадає річка Бистрець і незабаром починається довгий поріг Гучок, або Малий Гук. Спочатку судно зустрінеться з серією валів і потужної бочкою, після якої вас чекає затяжний поворот направо з сильними валунами і сливами. Після успішного подолання Гучка потрібно відпочити і підготуватися до проходження самого важкого на Чорному Черемоші порога - Гук. Він досить короткий, але з відчутними сливами, після яких формуються великі бочки і високі вали. Ще кілька зливів і перекатів - і починається село Красник, де туристи зазвичай причалюють біля пам'ятника, перед мостом.
Від Красника до Верховини і далі річка Черемош тече мальовничій густо заселеною долиною. Річка не втрачає свого гірського темпераменту. Незабаром з правого боку приєднується Білий Черемош. Ще кілька цікавих перекатів, пороги Верхнеясеневскій і Сокальський - і річка вливається в казкову Буковину. В ході сплаву можна зупинитися на екскурсію в Криворівні та відвідати Музей Івана Франка, а також прогулятися до сріблястим водоспадів близько радує око перевалу Німчич, поблизу відомого Протяте каміння.
48.2822711 | 25.1785865